Bursa İmplant

İmplant Nedir?

İmplant kayıp diş köklerinin yerine yerleştirilen materyallere verilen isimdir. Genellikle köprü, kuron ve protezlerin desteklenmesi amacı ile kullanılır. Bu implantlar cerrahi yöntemler kullanılarak çene kemiğine yerleştirilir. Bu yöntem diğer yöntemlere göre hem çok daha doğal hem de çok daha güvenilir bir yöntemdir. Dişlerde yaşanan kayıplar kişilerin gündelik hayatını olumsuz etkiler. Bu sebeple bu tip tedavilerin uygulanması gereklidir.

İmplant Tedavisinde Başarı Oranları

Diş kayıplarında uygulanan implant tedavisinde elde edilen başarı oranı %90’ları bulmaktadır. Yani bu yöntem ile kayıp dişlerin tamamlanması çok daha etkili bir biçimde gerçekleşmektedir. Dişlerinizde meydana gelen kayıplar için rahatlıkla implant tedavisini tercih edebilirsiniz.

Kimler İmplant Tedavisi Yaptırabilir?

Kimlere implant tedavisi uygulanabileceği uzman doktor muayenesi sonrasında belirlenmektedir. Çene kemiklerinde yaşanan kemik kayıplarında bu tedavi yöntemi uygulanamamaktadır. Bu işlem için kişilerin sağlıklı bir çene kemik yapısına sahip olması gerekir. Uzman doktor muayenesi sonrasında hastaya tedavi uygulanıp uygulanamayacağına karar verilebilmektedir.

İmplantların Yerleştirilmesi

İmplantlar yerleştirilmeden önce bölgede herhangi bir enfeksiyon ve apse durumu olup olmadığına bakılır. Böyle bir durum var ise öncelikle bu durum tedavi edilir. Eğer kişilerin çene yapıları ve kemikleri buna uygun değil ise zaten bu tedavi uygulanmaz.

Kişilere implant tedavilerinde lokal anestezi uygulanmaktadır. İmplantı yerleştirebilmek için diş etinde insizyon işlemi yapılır. Bu işlem sırasında iltihaplı doku ortaya çıkarsa önce dikkatli bir biçimde bu temizlenir. Daha sonra yine dikkatli bir biçimde implant yerleştirilerek işlem tamamlanır. Doktorunuz bu süreci son derece dikkatli ve özenli bir biçimde tamamlayacaktır.

İmplant Sonrası İyileşme

İmplant sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Ayrıca implant ile birlikte uygulanan diğer tedavilerde sürecin gidişatını etkilemektedir. Bu süreçte neler dikkat etmeniz ve hangi sıklıkla kontrollerini yaptırmanız konusunda doktorunuz sizi uyaracaktır. Yapılan araştırmalar bu tedaviden faydalanan kişilerin sonrasında oldukça konforlu bir süreç geçirdiği sonucu çıkarmaktadır. Bu tedaviden faydalanan hastaların büyük çoğunluğu yapılan işlemden memnun kalmaktadır. Ayrıca yeni dişleri ile son derece rahat bir biçimde hayatlarına devam ettikleri de gözlemlenmiş bir durumdur.

İLETİŞİM
KARAMAN
Karaman Mh. Demir Sok. No:48 ( Mudanya Yolu, Karaman Metro İstasyonu karşısı, Köfteci Yusuf Yanı ) Osmangazi / Bursa
Telefon : 0 (224) 247 1 347 - 0 (546) 247 1 347
ORHANGAZİ
Muradiye Mahallesi, Yalova Caddesi, No:57-A Orhangazi / Bursa
Telefon : 0 (224) 572 1 347 - 0 (546) 572 1 347
Mail : bilgi@yesilbeyazklinik16.com
HAKKIMIZDA
Yeşil Beyaz Klinik 16 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde etik kurallara bağlı kalarak uygulayacağımız hizmetleri hastalarımıza sunarız. Kişiselleştirilmiş hizmetimizden memnun olan ve bizimle devam etmeyi seçen, bizi aile ve çevrelerine tavsiye eden hastalarımızın olmasını amaçlarız.
© Tüm Hakları www.YesilBeyazKlinik16.com 'a Aittir

İrtibat : webtasarim74@gmail.com