Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Çocuklarda meydana gelen erken süt dişi kayıplarında çene kemiğinde bulunan diş germlerinin sürmesi üzerinde etkilidir. İnsanlar arasında yaygın bir yanlış düşünce vardır ki; o da süt dişlerinin ne de olsa düşecek düşüncesi ile önemsenmemesidir. Durumun böyle olması çocukların ağız ve diş sağlığına gerekli önemin verilememesi ilerde yaşanacak sorunlara neden olmaktadır.

Çocuklarda süt dişleri çıkmadan yeni diş çıkabilmekte ancak süt dişi düşmediği için kendisine yer bulamamaktadır. Bu konuda hekime başvurulduğunda hekimler çocukların hem süt dişlerini hem de çıkan dişlerini korumaya yönelik işlemler yapmaktadır. Koruyucu hekimlik uygulamaları olarak bilinen bu yöntemler ile çocukların ilerde yaşayacağı sağlık sorunlarının önüne geçilmektedir.

Çocukların mutlaka 6 ay veya yılda bir olmak üzere pedodonti uzmanlarına görünmesi gerekir. Bu dişlerinin sağlıklı biçimde gelişmesini sağlayacaktır.

İLETİŞİM
KARAMAN
Karaman Mh. Demir Sok. No:48 ( Mudanya Yolu, Karaman Metro İstasyonu karşısı, Köfteci Yusuf Yanı ) Osmangazi / Bursa
Telefon : 0 (224) 247 1 347 - 0 (546) 247 1 347
ORHANGAZİ
Muradiye Mahallesi, Yalova Caddesi, No:57-A Orhangazi / Bursa
Telefon : 0 (224) 572 1 347 - 0 (546) 572 1 347
Mail : bilgi@yesilbeyazklinik16.com
HAKKIMIZDA
Yeşil Beyaz Klinik 16 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde etik kurallara bağlı kalarak uygulayacağımız hizmetleri hastalarımıza sunarız. Kişiselleştirilmiş hizmetimizden memnun olan ve bizimle devam etmeyi seçen, bizi aile ve çevrelerine tavsiye eden hastalarımızın olmasını amaçlarız.
© Tüm Hakları www.YesilBeyazKlinik16.com 'a Aittir

İrtibat : webtasarim74@gmail.com