Lamina - Zirkonyum Kaplama

Lamina-Zirkonyum kaplama kişilerin görünüşünü olumsuz etkileyen diş yapı bozukluklarında tercih edilen bir tür kozmetik çözümüdür.

Kişilerin dişlerini estetik olarak düzeltmek amacı ile uygulanır. Bu yöntem ile son derece doğal ve estetik bir görünüm elde edilir. İşlem sonrası hasta gönül rahatlığı ile gülümseyebilir. Bu işlemde porselenden imal edilmiş ince tabaka özenli bir şekilde diş yüzeyine sabitlenir. Böylece kişiler son derece estetik bir görünüme sahip olabilir.

İsteyen herkes rahatlıkla bu tedavi yönteminden faydalanabilir. Genel olarak risksiz ve sağlığa olumsuz etkisi olmayan bir işlemdir.

Tedavi Aşamaları

Lamina-Zirkonyum kaplama işlemi yapılırken takip edilecek işlem adımları genel olarak şöyle olmaktadır;

·         Kişiler işleme hazırlanır ve diş üzerinde bulunan artıklar güzelce temizlenir.

·         Daha sonra mükemmel uyum için kişilerin diş ölçüsü alınır.

·         Daha sonra özel olarak hazırlanan porselen dişler dikkatle ve özenle kişilerin dişine yapıştırılır. Bunun için sağlığa zararı olmayan özel maddeler kullanılır.

 

Laminate Uzun Ömürlü Mü?

Laminateler genel olarak iyi bir bakım ve özen ile son derece uzun ömürlü olan dişlerdir. Kişiler sürekli kontrole gidip gerekli şeklide bakımlarını yaptıktan sonra uzun yıllar rahatlıkla estetik görünümünü koruyabilir. Ayrıca aşınmaya karşı kişinin ana dişinden de daha dayanıklıdır.

Laminate Veneer'in Avantajları Nelerdir?

Bu işlemin birçok yönden oldukça önemli avantajları vardır. Öncelikle oldukça basit ve küçük müdahaleler ile oldukça şık bir görünüm elde edilebilir. İşlem hem oldukça kolay hem de kısa sürede gerçekleştirilen bir işlemdir. Ayrıca oldukça doğal bir görünüm elde edilebilir. Doğal diş gibi çay ve kahve gibi etmenlerden dolayı renginde herhangi bir değişim olmaz.

Zirkonyum Nedir?

Zirkonyumlar genel olarak akıllı seramikler olarak bilinir ve kişinin vücudu ile mükemmel uyum sağlama özelliğine sahiptir. Diş hekimlerinin son yıllarda sıklıkla tercih ettiği bu ürün prostetik tedaviler için oldukça önemlidir. Bu ürün ile kron ve köprü uygulamaları yapılır ve mükemmel sonuçlar elde edilir.

Zirkonyum Diş Uygulamaları

Zirkonyum zor işlenen bir malzeme olduğundan dolayı eskiden çok tercih edilmese de günümüzde geliştirilen yöntemler sayesinde sıklıkla tercih edilmeye başlamıştır. Dayanıklı yapısı ve kişinin dişleri ile mükemmel uyum sağlaması nedeni ile oldukça tercih edilen diş tedavi yöntemleri arasında yerini alır.

İLETİŞİM
KARAMAN
Karaman Mh. Demir Sok. No:48 ( Mudanya Yolu, Karaman Metro İstasyonu karşısı, Köfteci Yusuf Yanı ) Osmangazi / Bursa
Telefon : 0 (224) 247 1 347 - 0 (546) 247 1 347
ORHANGAZİ
Muradiye Mahallesi, Yalova Caddesi, No:57-A Orhangazi / Bursa
Telefon : 0 (224) 572 1 347 - 0 (546) 572 1 347
Mail : bilgi@yesilbeyazklinik16.com
HAKKIMIZDA
Yeşil Beyaz Klinik 16 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde etik kurallara bağlı kalarak uygulayacağımız hizmetleri hastalarımıza sunarız. Kişiselleştirilmiş hizmetimizden memnun olan ve bizimle devam etmeyi seçen, bizi aile ve çevrelerine tavsiye eden hastalarımızın olmasını amaçlarız.
© Tüm Hakları www.YesilBeyazKlinik16.com 'a Aittir

İrtibat : webtasarim74@gmail.com