Dental Radyoloji

Kişilerin diş kökleri ve çene kemikleri klasik muayene ile her zaman tespit edilemeyebilir. Bu gibi durumlarda panoramik röntgenler son derece etkili bir tedavi biçimidir. Bu yöntem ile kişilerin diş kökleri ve çene kemikleri için rahatlıkla detaylı bir röntgen filmi çekilebilmektedir. Kısacası dental radyoloji ile kişilerin ağızlarında oluşan rahatsızlıkların tespiti çok daha kolay olmaktadır.

Bunun yanı sıra hastalarda Periapikal radyografiler çekilerek diş dokularında meydana gelen sorunların daha detaylı incelenmesi sağlanır. Bu işlem ile özellikle kanal tedavilerinde tercih edilen oldukça etkili bir yöntemdir. Bunun yanında ara yüzü içine alan dişlerde meydana gelen çürüklerinde daha belirgin olarak görüntülenmesini sağlar.

Çekilen eklem radyografileri çenede hareketliliği sağlayan eklemlerin rahat görüntülenmesini sağlar. Sefalometrik radyografiler erişkinliğe yeni adım atmaya başlayan gelişim çağındaki bireylerin çenelerine ilişkin detayları ve pozisyonların belirlenmesinde tercih edilir. Özellikle ortodontik problemlere sahip hastalar için teşhis koyma işlemlerinde etkilidir.

Film çekilirken kişilere giydirilen koruyu giysiler ile x-ışınlarının zararlı etkileri tamamen yok edilmese de minimum seviyeye indirilir.

İLETİŞİM
KARAMAN
Karaman Mh. Demir Sok. No:48 ( Mudanya Yolu, Karaman Metro İstasyonu karşısı, Köfteci Yusuf Yanı ) Osmangazi / Bursa
Telefon : 0 (224) 247 1 347 - 0 (546) 247 1 347
ORHANGAZİ
Muradiye Mahallesi, Yalova Caddesi, No:57-A Orhangazi / Bursa
Telefon : 0 (224) 572 1 347 - 0 (546) 572 1 347
Mail : bilgi@yesilbeyazklinik16.com
HAKKIMIZDA
Yeşil Beyaz Klinik 16 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde etik kurallara bağlı kalarak uygulayacağımız hizmetleri hastalarımıza sunarız. Kişiselleştirilmiş hizmetimizden memnun olan ve bizimle devam etmeyi seçen, bizi aile ve çevrelerine tavsiye eden hastalarımızın olmasını amaçlarız.
© Tüm Hakları www.YesilBeyazKlinik16.com 'a Aittir

İrtibat : webtasarim74@gmail.com