Lazer Uygulamaları

Lazer uygulamaları diş hekimliğinde 60’lı yıllardan bu yana kullanılan bir yöntemdir.

Günümüze kadar lazer uygulamaları diş hekimliğinde belirli başlı işlemlerde uygulanıyordu. Bu uygulamalar genellikle yumuşak doku tedavileri ve diş beyazlatma işlemleridir. Günümüzde ise çok daha fazla işlemlerde kullanılan bir yöntem haline gelmiştir. Yeni lazer sisteminde su spreyleri ile lazer enerjisi birleşiyor ve hidrokinetik enerji ortaya çıkıyor ve böylece aynı anda hem diş lazer işlemleri hem de yumuşak dokuya ilişkin işlemler gerçekleştiriliyor. Bu yöntem ile gerçekleştirilen tedavi yöntemleri şöyle olmaktadır;

Diş çürüklerinde meydana gelen çürüklerin temizlenmesi

Diş dolguları

Kanal tedavileri

Çene kemiğinde gerekli olan tüm işlemler

Diş etinde her çeşit tedavi gerektiren durumlar

Estetik diş tedavileri

Diş etlerinin şekillendirilmesi

Dişlerde meydana gelen hassasiyetin giderilmesi

Diş etlerinde meydana gelen koyu rengin giderilmesi

Lazer ile implant tedavileri de daha kolay ve kısa sürede gerçekleştirilen bir işlem haline gelmiştir. Bu işlemler ile her yaştan kişiye gönül rahatlığı ile tedavi uygulanabilmektedir. Bu işlemin bir diğer önemli avantajı kanamanın az yaşanması ve buna bağlı olarak diğer operasyonlarında hızlı bir biçimde gerçekleştirilmesi sağlanmaktadır. Bu işlem özellikle çocuklarda oldukça etkili ve işlemin kolay yapılmasını sağlayan bir işlemdir.

Lazer ışınlarında dereceyi ayarlama şansının olması özellikle çürük tedavilerinde daha az dokuya zarar verme şansı tanır. Ayrıca özellikle Porselen laminat veneer işlemi öncesinde uygulama yapılacak olan bölgeyi pürüzsüzleştirmesi sebebi ile işlemin daha etkili olmasını sağlayan bir uygulamadır. Kısacası diş tedavilerinde lazer uygulamaları daha az çaba ve bunun yanında daha fazla verim sağlayan bir işlemdir.

Lazer uygulamalarında titreşim ve ısı teknolojisi kullanıldığından dolayı acı hissi minimum seviyede olmaktadır. Bu sebepten dolayı da ekstra uyuşturma işlemine gerek duyulmamaktadır.

Lazer ile gerçekleştirilen beyazlatma işlemlerinde 3 ila 4 lazer uygulaması yapılarak bleaching işlemi yapılır ve dişte etkili biçimde beyazlatma sağlanır.

Bu işlem diş eti yaralanmalarında ve yumuşak doku tedavilerinde de lazer son derece etkili bir yöntemdir. Estetik diş tedavilerinde hem sürecin hızlanması ve çok daha etkili sonuç alınması için önemlidir. 

İLETİŞİM
KARAMAN
Karaman Mh. Demir Sok. No:48 ( Mudanya Yolu, Karaman Metro İstasyonu karşısı, Köfteci Yusuf Yanı ) Osmangazi / Bursa
Telefon : 0 (224) 247 1 347 - 0 (546) 247 1 347
ORHANGAZİ
Muradiye Mahallesi, Yalova Caddesi, No:57-A Orhangazi / Bursa
Telefon : 0 (224) 572 1 347 - 0 (546) 572 1 347
Mail : bilgi@yesilbeyazklinik16.com
HAKKIMIZDA
Yeşil Beyaz Klinik 16 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde etik kurallara bağlı kalarak uygulayacağımız hizmetleri hastalarımıza sunarız. Kişiselleştirilmiş hizmetimizden memnun olan ve bizimle devam etmeyi seçen, bizi aile ve çevrelerine tavsiye eden hastalarımızın olmasını amaçlarız.
© Tüm Hakları www.YesilBeyazKlinik16.com 'a Aittir

İrtibat : webtasarim74@gmail.com