Bursa Ortodonti

Ortodonti tedavisi kişilerin diş ve çenelerindeki çapraşıklıkların teşhis edilmesi, tedavisi ve önlenebilmesidir.

Kişilerin dişlerindeki çarpıklığın düzeltilmesi, kapanışta meydana gelen bozuklukları ve dişler arasında meydana gelen boşlukların giderilmesi için tercih edilir.

Ortodontik Tedavi Nedir?

Kelime anlamına bakıldığında düzgün diş manasına gelen bu tabir diş tedavilerinde rahatlıkla kullanılır. Bu tedavi ile kişilerin özellikle estetik görünümünü düzeltecek her türlü işlem yapılmaktadır. Kişilerin dişlerinde estetik olarak görünüm birçok sebepten dolayı bozulmaktadır. Bu görüntü ile yaşamak istemeyen kişiler için bu tedavi oldukça önemlidir.

Ortodontik Tedavi Nasıl Uygulanır?

Bu tedavi yöntemi uygulama biçimine göre hareketli veya sabit olmak üzere ikiye ayrılır.

a) Sabit Ortodonti Tedavisi:

Bu yöntem adından da anlaşılacağı üzere kişilerde sabit kalacak biçimde uygulanan tedavi yöntemidir. Bu yöntemde özel teller kullanılır.

b) Hareketli Ortodonti Tedavisi:

Bu yöntem de hastalar rahatlıkla takılan apareyleri çıkarıp takabilir. Bu yöntem genellikle 6-12 yaş aralığındaki çocuklarda tercih edilir.

Ortodontik Tedavi Nasıl Etki Gösterir?

Kişilere uygulanan ortodonti tedavileri ile çene kemiğine yeterli seviyede baskı uygulanır ve istenilen biçimde gelişim göstermesi sağlanır. Ayrıca dişlere uygulanan aynı şekilde baskı ile istenilen estetik görünüm rahatlıkla sağlanabilir.

Ortodontik Tedavinin Önemi

Bu tedavi yöntemi neden önemli merak edenler için açıklamak istiyoruz. Kişilerin ağız yapılarında ve dişlerinin görünümündeki estetik olmayan görüntü hem psikolojik olarak olumsuz etkiler hem de yaşam kalitesini aşağıya çeker. Bu tedavilerin sadece estetik görünüm için gerekli olmadığını rahatlıkla ifade edebiliriz. Kişiler bozuk diş yapısına sahip iken yemeklerinin çiğnenmesi vesaire gibi durumlarda da sorun yaşanabilmektedir.

Dişlerdeki çarpıklık ayrıca alt ve üst çene eklemlerinin de zarar görmesine neden olabilmektedir. Ayrıca uyumsuz diş yapısı nedeni ile dişler gömülü kalabilmektedir. Buda daha büyük sorunlara yol açabilmektedir.

Apareylerin Daha Az Fark Edilmesi Nasıl Sağlanır?

Kişiler bu tedaviyi uygulamaya karar verdiğinde apareylerin görünmesinden çekinmektedir. Eskiden bu durumdan olumsuz etkilenen kişiler için günümüzde bu sorun olmaktan çıkmıştır. Gelişen teknoloji ile bu apareylerin daha az fark edilmesi sağlanır. Böylece elde edilen estetik görünümde bu olumsuz durum ortadan kaldırılabilmektedir.

İLETİŞİM
KARAMAN
Karaman Mh. Demir Sok. No:48 ( Mudanya Yolu, Karaman Metro İstasyonu karşısı, Köfteci Yusuf Yanı ) Osmangazi / Bursa
Telefon : 0 (224) 247 1 347 - 0 (546) 247 1 347
ORHANGAZİ
Muradiye Mahallesi, Yalova Caddesi, No:57-A Orhangazi / Bursa
Telefon : 0 (224) 572 1 347 - 0 (546) 572 1 347
Mail : bilgi@yesilbeyazklinik16.com
HAKKIMIZDA
Yeşil Beyaz Klinik 16 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde etik kurallara bağlı kalarak uygulayacağımız hizmetleri hastalarımıza sunarız. Kişiselleştirilmiş hizmetimizden memnun olan ve bizimle devam etmeyi seçen, bizi aile ve çevrelerine tavsiye eden hastalarımızın olmasını amaçlarız.
© Tüm Hakları www.YesilBeyazKlinik16.com 'a Aittir

İrtibat : webtasarim74@gmail.com