İmplant ve Cerrahi

İmplant bilindiği gibi eksik dişlerin tamamlanmasına ilişkin olarak uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem ile kişiler hem eksik olan dişlerine hem de tekrar estetik görünüme sahip olabilmektedir. İmplantlar bir nevi yapay diş kökleridir. Diş implantları suni diş kökleridir ve eksik dişlerin yerine yerleştirilen yeni dişlerin sıkıca tutunmalarını sağlar. İşlem yapıldıktan sonra üzerine birden fazla hareketli protez, diş veya köprü eklenebilir.

İmplantın Faydaları

İmplantın en önemli faydalarından biri kişilerin hayatını olumsuz etkileyen eksik diş sorunu için uygulanan en sağlam ve etkili yöntem olmasıdır. Bu yöntem ile kişiler rahatlıkla bir şey yiyip çiğneyebilir. Ayrıca son derece estetik ve doğal bir görünüm elde edilir.

İmplant Muayenesi Nasıl Yapılır?

İmplant tedavisinden faydalanmak isteyen kişilerin öncelikle iyi bir muayene sürecinde geçirilmesi gerekir. Bu muayene sırasında öncelikle kişilerin genel sağlık durumu hakkında bilgi alınır. Bunun için kişilerden genel tahliller istenir. Ayrıca kişinin çene ve kemik yapısının implant tedavisine uygun olup olmadığına dair ölçümler yapılır. Bu muayene sırasında nasıl bir implant yerleştirileceği gibi konulara karar verilir.

 

İmplant Tedavisi Sırasında Acı Hissi Olur Mu?

Tedavi sırasında kişilere uygun anestezi yöntemi uygulanması sebebi ile genellikle herhangi bir acı hissi oluşmaz. Kişilerin tercihine bağlı olarak da lokal anestezi veya sedasyon uygulaması yapılır. Yalnızca işlem sonrasında kişilerde lokal anestezinin veya sedasyonun etkisinin geçmesinden dolayı hafif ağrı hissi oluşabilir. Bunun için ağrı kesiciler kullanılabilir.

İmplant Kemiğe Ne Kadar Sürede Adapte Olur?

İmplant tedavisi kişilerin üst çenesine yerleştirildiğinde 3-6 ay içinde alt çeneye uygulandığında ise 3 ayda uyum sağlar. Bir başka deyişle kemikle kaynaşır. Tedavi sırasında takılan iyileşme başlıkları diş etlerinde daha hızlı iyileşme sağlar.

İmplantların Ömrü Ne Kadardır?

İmplantların ömrünü belirleyen kişilerin ağız ve diş bakımına ne kadar önem verdiğidir. Yani kişiler bu bakımlarını dikkatli ve özenli bir şekilde gerçekleştirdiklerinde 30 yıla kadar rahatlıkla implantlarını kullanma şansları olacaktır. Yani implantlar iyi bir bakım ile kişiler için ömür boyu kullanım için bile uygundur. Bu sebeple de çok daha faydalıdır.

İLETİŞİM
KARAMAN
Karaman Mh. Demir Sok. No:48 ( Mudanya Yolu, Karaman Metro İstasyonu karşısı, Köfteci Yusuf Yanı ) Osmangazi / Bursa
Telefon : 0 (224) 247 1 347 - 0 (546) 247 1 347
ORHANGAZİ
Muradiye Mahallesi, Yalova Caddesi, No:57-A Orhangazi / Bursa
Telefon : 0 (224) 572 1 347 - 0 (546) 572 1 347
Mail : bilgi@yesilbeyazklinik16.com
HAKKIMIZDA
Yeşil Beyaz Klinik 16 Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde etik kurallara bağlı kalarak uygulayacağımız hizmetleri hastalarımıza sunarız. Kişiselleştirilmiş hizmetimizden memnun olan ve bizimle devam etmeyi seçen, bizi aile ve çevrelerine tavsiye eden hastalarımızın olmasını amaçlarız.
© Tüm Hakları www.YesilBeyazKlinik16.com 'a Aittir

İrtibat : webtasarim74@gmail.com